Дитячі образи в творах українських письменників

Твір по розповіді В. Винниченко « Федько-Халамидник». Походження Федька і Толі. Федько був сином бідних робітників, Толя - син хазяїна того будинку, де жила Федькова сім'я. Непосидючість Федька і делікатність Толі. У Федько ніби біс вселився. Він був непосидючим, любив безчинствувати, лазити по дахах будинків або сидіти на воротях. «Спокій був його ворогом». Толя ж був дитиною ніжною, смирною, сором'язливою. На вулицю виходив завжди чистеньким, посміхаючись своїми невинними синіми очима. На Федька часто скаржилися його ровесники, і батько, прийдя з роботи, часто його бияків. «Вибивши »сибірякові«, батько виймає з кишені дві або три копійки і дає йому» за те, що завжди говорить правду. Толина мати мало не втрачала свідомість, бачачи, що її син водиться з Федьком. Толя завжди починав плакати і говорити, що в усьому винен Федько.
І благородство Федька і підлість Толі. Федько врятував Толю, допоміг йому з крижини вибратися на берег. А потім, бачачи переляканого Толю, може, уперше збрехав, узявши на себе провину. Толя ж притулявся до матері, яка пестила його і жаліла. Він сказав, що Федько штовхнув його на лід. Через Толю карали безвинного Федька, через Толю Федько простудився і помер. А Толя ще у бідної Федьковой матері виманив чижика.
Моє відношення до хлопчиків. Мені подобається Федько своєю правдивістю, відвертістю, готовністю стати на допомогу в скрутну хвилину. Шкода, що він помер. А байдужий до чужого горя, безсердечний і брехливий Толя живе.
Порівняльна характеристика Павлика і Захарна в розповіді С. Черкасенка «Маленький горбань». Загальне, що об'єднує хлопчиків. (Павлик і Захарко - ровесники, живуть вони в шахтарському селищі, їх сім'ї бідні. Відмінне в характері хлопчиків :

а) безмежно добрий, мрійливий Павлик і сильний і жорстокий Захарко;
б) Павлик завжди стає на захист слабкіших, а Захарко боязкий лише перед сильнішими;

Павлик любить школу хворіє за неї, а Захарко навіть не замислюється над наслідками своїх вчинків. Мої роздуми про фантазію і романтичність в житті сучасної людини.
Образу Митьки і Сережки - героїв повести Я. Стельмаха «Митькозавры з Юрковки…»
Нерозлучні друзі Митька і Сережка. Хлопчики не дуже успішно закінчили п'ятий клас і перейшли в шостій. На літні канікули вони отримали завдання зібрати гербарій, але і не збиралися цього робити. У вересні діти знайшли удома який-небудь гербарій, підписали його і здали. Як виявилося, цей альбом старший брат Митька узяв у приятеля, а той теж узяв його на роботі на два дні. Був великий скандал, Митьке дісталося від брата, а в школі вчителька ще довго згадувала цей випадок.
Стосунки між друзями. У дружбі двох хлопчиків Митька верховодив. Це саме він придумав поїхати на канікули до бабусі, він приготував цілу мову, яка повинна була переконати батьків відпустити їх в село. Митька показав Сережці озеро і запропонував залишатися в курені в лісі на ніч. Сережка спокійніший, він підтримує усі ідеї свого друга і допомагає реалізовувати їх.
Сміливість хлопчиків. Митька і Сережка міські жителі, їм потрібно було виявити неабияку відвагу, щоб залишитися вночі в курені біля озера. Серед лісу, за три кілометри від села, хлопчики вистежували чудовисько, чергували біля вогнища. Звичайно ж, вони боялися невідомих нічних звуків, але підтримували один одного і не кидали у біді.
Взаєморозуміння друзів. Митька і Сережка колись не сварилися, хоча іноді між ними виникали непорозуміння. Якось діти нагадали один одному про їх проблеми в школі: про Сережкиной трійці по фізкультурі, про сині листочки в альбомі Митьки. Але не дуже приємна розмова закінчилася тим, що діти розсміялися, і настрій для сварки відразу зник.